טיול לאנגליה – חלק א’ – טיסות

מהפכת הLow Cost- הפכה חיי כמה אנשים, בתוכם אנוכי, לאנשים מאושרים. כניסת חברות Easyjet ו- Monarch לישראל הביאה עימה בשורה של מחירי רצפה, שמאפשרים לאוהד המסור לנסוע בתדירות גבוהה יותר לביקורים במקדש המנצ’סטרי.

ראשית, ישנן החברות הסדירות. אל על ובריטיש איירווייס מקיימות מערך שוטף של טיסות יומיות לשדה התעופה הית’רו, כשאל-על נוחתת גם בלוטון. הזמנה מוקדמת תניב הנחות, ומבצעי חורף שונים מגיעים לקראת נובמבר.

easyJet aircraft

שיטת ה-Low Cost היא שונה וכמעט לא מוכרת בישראל, למרות שהיא מהווה חלק ניכר מתעבורת הנוסעים באירופה. בעקרון מדובר על מכירה של כרטיסי טיסה בלבד, כשכל מרכיב נוסף (מזוודות, אוכל, ואף עליה מוקדמת למטוס על מנת לתפוס מקום- אין מקומות מסומנים) עולה כסף ויש להוסיפו. התמחיר הינו זול במיוחד, אולם על מנת לתפוס את המחירים הזולים יש צורך להקדים ולהזמין מראש. הכרטיסים אינם ניתנים לביטול, ניתן להעביר את הכרטיס לאדם אחר, אולם יש לשלם עמלה ואת פערי המחיר בין המחיר שנקנה למחיר הנוכחי.

Monarch טסה למנצ’סטר שלוש פעמים בשבוע – בד”כ שלישי, חמישי ושבת, וטסה חזרה לארץ באותם ימים. Easyjet טסה למנצ’סטר בשני וחמישי, בנוסף לטיסות יומיות ללונדון וחזרה. החברה טסה גם לערים רבות באירופה, מהן יש טיסות המשך זולות למנצ’סטר.

קישורים מומלצים של חברות תעופה שמקיימות טיסות לאנגליה:

מלבד אלו, מוצעים דילים רבים הכוללים טיסה+ מלון, שיש להניח שלא יתאימו למי שנוסע למשחקי ליגת האלופות/הליגה האירופית, הכוללים בהכרח לינה במנצ’סטר.

09.09.2010