טיול לאנגליה – חלק ד’ – בילויים, אטרקציות וכללי

טיסות | תחבורה | מה לעשות – לונדון | מה לעשות – מנצ’סטר | יום המשחק | סיכום

מנצ’סטר

 

התייר הממוצע לא מגיע למנצ’סטר על מנת לטייל בה. הוא מגיע בעיקר על מנת לבקר ב-Old Trafford. את האטרקציות במנצ’סטר ניתן לספור על שתי ידיים. מרכז העיר קומפקטי, וניתן להתמצא בו בקלות. קנו מפה קטנה או קבלו מפה של מרכז העיר + אזור Old Trafford בחינם בלשכת התיירות על מנת להתמצא.

במרכז העיר ניתן למצוא מספר מוזיאונים מעניינים:

הראשון שבהם הוא החדיש ביותר ,שנפתח מחדש לאחר השקעה גדולה, והוא People History Museum המספר את סיפורו של האדם בבריטניה במאות האחרונות. שווה ביקור, הכניסה חינם.

מוזיאון המדע והתעשייה- Mosi, הינו מוזיאון נרחב ומעניין המציג את עברה של מנצ’סטר התעשייתית ואת החיים בעיר כפי שהיו פעם, ועובר בין בניינים שונים. הכניסה בחינם.

מוזיאון מנצ’סטר נמצא בתחום האוניברסיטה של העיר, והוא מוזיאון מדע וטבע בעיקרו, וחובק תערוכות מכל העולם. הכניסה חינם.

מוזיאון קטן וחביב, הזמין רק למי שיגיע לעיר למשחקי ליגת האלופות, כיוון שהוא פתוח רק בימי שלישי לציבור הרחב, הוא Greater Manchester’s Police Museum, המשחזר תחנה מהימים הויקטוריאנים, וכולל גם תצוגות יפות ומעניינות. הכניסה בחינם.

מצפון לתחנת ויקטוריה ואולם המופעים M.E.N, על ציר Cheetham Hill Road נמצאים שני מוזיאונים קטנים ונחמדים. הראשון והקרוב יותר הוא המוזיאון היהודי של מנצ’סטר, הממוקם בתוך בית כנסת עתיק והנמצא בלב האזור היהודי של המאה ה-19. סיור בבית הכנסת, תצוגות ומצגת וידאו יעבירו את זמנכם בנעימים. הכניסה בתשלום נמוך.

מצפון לו נמצא Greater Manchester’s Museum of Transport , עם תצוגה גדולה ומרתקת של תחבורה ציבורית למיניה מהמאה ה-19 ואילך.

ממש ליד Old Trafford, על גדת תעלת מנצ’סטר, נמצא אחד המוזיאונים היפים והמעניינים בכל אנגליה, השלוחה הצפונית של ה-Imperial War Museum. הבניין תוכנן ע”י דניאל ליבסקינד, האדריכל היהודי שתכנן גם את המוזיאון והיהודי בברלין ובימים אלה את אתר ה-World Trade Center בניו יורק והוא בולט למדי בסביבה. התכנים מעניינים וכוללים תצוגות וחוויות אור קוליות ייחודיות. הכניסה חינם.

מולו, בצד השני של הגדה ניצב משכן האמנויות ה- Lowry, בו גלריות אמנות רבות, לצד משכן להופעות תיאטרון, מוזיקה, מחול ואופרה.

שייט:

בימי הקיץ מתקיימים שיוטים על מסלולה של ה- Manchester Ship Canal ממנצ’סטר לליברפול. אלה שיוטים למטרת בילוי בלבד ועל כן יקרים.

סיורים:

מחוץ לעיר:

בטווח נסיעה קצר ממנצ’סטר נמצאים אתרים רבים, רובם אינם רלוונטיים למי שיגיע לעיר בחורף, כמו הפארקים הלאומיים ה- Peak District מדרום מזרח לעיר, וה- Lake District הידוע והמרוחק יותר מצפון, עיר החוף Blackpool על חופיה היפים ופארק השעשועים שלה, ו-Tatton Park אחוזה יפהפיה עם גנים מרהיבים, חווה חקלאית ועוד אטרקציות מדרום מערב למנצ’סטר.

ביקור בערים הסמוכות ליברפול, צ’סטר ויורק מומלץ אף הוא. רכבות ואוטובוסים מחברים ביניהן בזמן קצר.

בילויים, אוכל וקניות:

על אף החזות האפרורית, מנצ’סטר היא מרכז תוסס ובועט של בילויים. היותה עיר  מחוז מחד, ועיר סטודנטיאלית מאידך, הופכת אותה לעיר המוצפת בצעירים, ומלאה בשלל פעילויות תרבותיות. מרכזי הבילוי העיקריים הם סביב התעלה במרכז העיר וה-Gay Village, באזור גני פיקדילי ומרכז הקניות ARNDALE, שלידו ממוקם גלגל ענק דוגמת ה- London Eye, ובמספר מרכזי בילוי אחרים. ניתן להתעדכן באירועים והפעילויות באתר www.visitmanchester.co.uk, ולרכוש כרטיסים דרך האתרים שהוזכרו בפרק על לונדון.

מרכז העיר מלא במסעדות ומזללות מכל המינים. מרובע ההומואים המלא בבתי קפה ופאבים, דרך הרובע הסיני, המלא במסעדות אוריינטליות זולות וטעימות, סביבות גני פיקדילי וה-ARNDALE ורובע קסטלפילד. מדרום למרכז, על רחוב Wilmslow  ומיד אחרי האוניברסיטה המקומית, משתרע ה-Curry Mile, שכשמו כן הוא, ערב רב של מסעדות ומזללות בעלות ניחוחות אוריינטלים.

חובבי הקניות לא יתאכזבו אף הם. החנויות סביב גני פיקדילי, קניון ה-Arndale  והPrintworks-  הסמוך, והרובע הצפוני הם גן עדן לקונים. מי שמתאכסן ליד Old Trafford ימצא את מבוקשו בקניון LOWRY OUTLET הצמוד למרכז האמנויות באותו שם, על גדות תעלת מנצ’סטר. מערבה משם, באזור שאינו מרוחק מ-Old Trafford נמצא הקניון הגדול של העיר ה-Trafford Center, מרכז קניות אדיר מימדים. הגעה אליו מתאפשרת באוטובוסים מהעיר (50X הישיר או 250) או דרך שאטל חינמי מתחנת Stretford של הרכבת הקלה, שנמצאת תחנה אחת אחרי תחנת Old Trafford על קו לכיוון Altrincham.

מלונות:

המלונות נמצאים בעיקר במרכז העיר או בסביבות Old Trafford והתעלה.  המגוון לא גדול, אבל רחב מספיק להתאים לכל הכיסים. שימו לב שבימי משחקים של יונייטד, בפרט בליגת האלופות, החדרים נחטפים, ועל כן יש להזמין זמן רב ככל שניתן מראש. סניף של הרשת Premier Inn ממוקם ממש מול האצטדיון, וסניף די חדש של הרשת הזולה Etap ממוקם לא רחוק. בסביבה יש עוד מספר מלונות, שכאמור נחטפים מהר בימי משחקים, היעזרו באתרים מפרק המלונות שעל לונדון.

10.09.2010