טיול לאנגליה – מידע שימושי

המדריך לשד האדום המתחיל

ברוכים הבאים לאנגליה. בשעה טובה קניתם כרטיס דרך מועדון האוהדים, לראות את בחורינו המוצלחים רצים על כר הדשא ב-OLD TRAFFORD נגד האויב המר. החלק הקשה עבר!  עכשיו נותר החלק הקל של תכנון הטיול. טיסות, מלונות, רכבות, מה לאכול, מה לשתות, מה לקנות, איפה לבלות. המדריך הנ”ל אינו מתיימר להחליף מדריך תיירות סטנדרטי, אלא לתת מידע ספציפי יותר, אולם ייתן גם טיפים שונים ומשונים בכל התחומים הנוגעים להוויה הבריטית.

                     

אח, ההוויה הבריטית… מי שעדיין לא נתקל, יתקשה להבין תחילה, ואולי גם אחרי עשרות פעמים. הם נוהגים בצד שמאל, נורא מנומסים, יש להם שיטת ברזים שהביטוי ‘הא?!’ הומצא עליה, חוקים ודרכי התנהלות שגורמים לאותה שיטת ברזים להיראות נהירה וזוהרת לעומתם,  מזג אוויר מחורבן ( אם כי נוטים להפריז בעניין, הוא לא ממש שונה יותר מדי מהיבשת, לבד מהטפטוף הנקרא דריזל שמסוגל להוציא משלוותו גם את החתול האדיש ביותר ), מנטליות של שוכני איים ואלפי מבטאים שונים. בטרם עם ישראל מסתער על הממלכה, יש לזכור שמדובר בעם של מרובעים שומרי מסורת, וקומבינות ישראליות למיניהן לא מקובלות או עובדות. כמו כן יש לשמור על הכללים המקובלים, וכך למשל  צרחות באמצע הרחוב או ברכבת אינן רצויות, בירידה מהרחוב לתחנות הרכבת התחתית בלונדון יורדים בנתיב השמאלי עפ”י הרשום, במדרגות הנעות נצמדים לימין ובניגוד למנהג הישראלי של ‘המשפחה שלנו יותר חזקה’, נותנים לאנשים לצאת מהקרונות בטרם עולים אליהן.

נורא קל להתאהב באנגליה ובאנגלים. אני לא אובייקטיבי אמנם, כי אני מאוהב בה לחלוטין, אבל גם אם במבט ראשון נראה לכם קשה, תנו לזה צ’אנס, כדאי. מוכנים?

HERE WE GO:

09.09.2010