קבוצה במשימה

במסגרת העלאת זכרונות מעונת 2006/7 בקבוצת הפייסבוק של ה-Israeli Reds, שבתי לצפייה חוזרת בוידיאו ביוטיוב שהכין אוהד יונייטד סקנדינבי בסיום אותה עונה, וידיאו שחציו מוקדש לשלוש השנים ה”קשות” 2004-2006, וחציו מוקדש לעונת 2006/7 (בעיקר לעונה האירופית) ולאופן שבו יונייטד הגיעה לנקודת שפל מסויימת ועלתה משם חזרה לפסגה.

החזרה לקומפילציה הזו, שבכל פעם מחדש מרגשת אותי, גרמה לי לשים לב שוב לעובדה שבאותה עונה מדהימה יונייטד נראתה כמו קבוצה אחוזה בדיבוק, קבוצה שנמצאת במשימה ושום קיר שיוצב מולה לא יוכל לעצור אותה בדרך להשלמת המשימה הזו.

בשבועות האחרונים, מאז שיונייטד התחילה להגדיל את הפער בפסגת הטבלה, ניסיתי בכל הכח למצוא נקודות כלשהן שיבדילו את העונה הנוכחית מהעונה הקודמת. הביטחון שבו יונייטד משחקת – הרי גם בעונה שעברה נראינו בטוחים בשבועות שלפני הקריסה; היכולת – לא משכנעת בשני המקרים; ההתבטאויות של שחקני יונייטד – כן, הם אומרים שהם למדו, אבל מילים לא ימנעו מהשאננות להשתלט. אפילו חשבתי על איך שסיטי נראית, אבל במובנים מסוימים סיטי יותר מרשימה היום משהייתה בעונה שעברה בתחילת האביב.

אין ספק שהעונה הנוכחית דומה לעונה שעברה מהבחינה הזו, ונצטרך לחכות ולראות האם השחקנים באמת למדו מהטעויות של העונה שעברה. אבל דבר אחד כן נראה לי ברור – יונייטד נראית העונה כמו קבוצה שנמצאת במשימה. בעוד בעונה שעברה לא ניצחנו אף משחק שפיגרנו בו, העונה זה הפך להיות מעין סימן היכר שלנו. עד כדי כך שאוהדים התבדחו בשלבים מסוימים של העונה, שאין מה לראות משחק של יונייטד עד שהיא לא בפיגור, כי אז מתחילים לשחק.

זה הבדל קטן, אבל זה הבדל משמעותי מאד. בשבוע שעבר שמעתי דעה על המשחק של רפאל בברנבאו, שאתה יודע ששחקן הוא טוב כאשר יש לו משחקים טובים. אבל אתה יודע שהוא גדול כשיש לו משחק (או במקרה של רפא, מחצית) שהוא יורד ביכולת, והוא מתאושש מזה. כך גם לגבי הקבוצה; בעונה שעברה הייתה לנו קבוצה טובה, כנראה לפחות טובה מספיק בשביל לגבור על סיטי במאבק האליפות. אבל כשהוצב מולה קיר, היא התקשתה להתמודד איתו.

העונה יונייטד נראית כמו קבוצה גדולה. לא מבחינת היכולת, זה נכון. אנחנו מבולגנים, לא נראים מעוניינים במיוחד בחלקים גדולים של משחקים, אבל אנחנו שוברים את הקירות. אנחנו נראים כמו קבוצה שיצאה למשימה, קבוצה שזוכרת בכל רגע נתון את אותן חמש דקות של תוספת זמן באתיחד ביום האחרון של העונה, שנתנו לסיטי אליפות. אפשר לראות את זה בכל ראיון עם פרגוסון, בכל חגיגת שער של השחקנים, עם כל שריקת סיום.

וכשמנצ’סטר יונייטד במשימה, נראה אתכם מהמרים נגדה.

24.02.2013         תגים:     israeli redsאליפות 20יונייטדמנצ'סטר יונייטדמנצ'סטר יונייטד בישראל