Merry Christmas

אין ספק שהכריסמס הזה מתחיל בצורה נפלאה.

יום אחרי שהחברים מהעמים ומהדתות האחרות חגגו את כריסמס עלו הקבוצה של מנ. יונייטד וניוקאסל למשחק שהתברר כמשחק נהדר.

לפני כמה שנים, קרבות שכאלה בין הענקיות מהצפון היו מניבים 5-8 שערים כל משחק.

הנושא קצת דעך בשנתיים-שלוש האחרונות אבל בכל זאת, ההגמוניה וכמות השערים חזרה.

7 שערים במשחק מאוד משוגע.

משחק במרכז המגרש כאשר ניוקאסל ב-3 מתפרצות חדות עושה 3 שערים קלילים מול הגנה חלשה ולא יציבה שלנו, ומצד שני, בדיוק כל מה שלא נכנס מול סוונסי מצא את הרשת במשחק הזה.

ובדיוק כשאתה רואה את ה3-3 לנגד עינייך ובדיוק כשרמי וייץ מכריז כי “יונייטד ניצחה בתשעת משחקי הבוקסינג דיי האחרונים שלה” אתה מרגיש שהנאחס עופף את המגרש.

הרננדס ב-2 נגיחות ובעוד מהלך אחד שבו עבר את קרול והעביר כדור לאמצע – לא מצא את הרשת, המשחק שוב בלחץ שלנו אבל אתה מרגיש כאילו זה צריך לבוא אבל אתה נזכר שחשבת ככה גם נגד סוונסי אז אתה נרתע קצת ואז – כדור גאוני של קאריק לשטח מת ל-3 שחקנים חופשיים ואותו צ’יצ’אריטו שהחמיץ 3 הזדמנויות את הכדור שם ברשת, וכמה מתוקות 3 נקודות בדקה 90 ואחד דודי לקסר שצעק “יששששששששש” עוד לפני שצ’יצה נגע אפילו בכדור…

הone united צריך לבוא עם שת״פ מלא מול ש.ח.ל.!!!

מחקרים הוכיחו כי משחק של יונייטד מקזז לך חודשיים מהחיים, ומשחק כמו זה נגד ניוקאסל מקזז לך 5 חודשים מהחיים וזה בנוסף לתופעות לוואי בדמות הזעה, דופק מואץ, קללות לסירוגין וצעקות על טלויזיה.

אבל זו טיבה של הליגה האנגלית – הטובה בעולם, ואנחנו, אנחנו ב+7 בפיסגה, HAPPY BOXING DAY!

נ.ב.- השער השני של ניוקאסל לדעתי היה מוצדק אבל זה שטח מעט אפור שכן אוונס לא היה נוגע בכדור אם החלוץ לא היה לידו אבל מצד שני אם לא היה נוגע בו הכדור היה מגיע לחלוץ ניוקאסל השני והוא היה מרשית, בלי כל קשר, החלוץ לא היה מעורב פיזית במהלך ולדעתי שער מוצדק אבל הייתי מבין את השופט גם אם היה פוסל אותו.

והנה מגיע לו עוד משחק, אחד מיני רבים נגד קבוצה בינונית באולד טראפורד וכשאני אומר קבוצה בינונית אני מודע למצב של ווסט ברום בטבלה האנגלית – בכל זאת היא רחוקה שנות אור מהיכולת או מהאפשרות לגעת במקום רביעי אפילו, צ’לסי טוטנהאם וארסנל לדעתי ירמסו אותה בדרך למעלה ככה שמקום 6-8 זו תהיה הצלחה כבירה בשבילם ואולי גם כרטיס תוהה לליגת אירופה.

אהמר ואהיה משוגע – אני מהמר על שער נקי במשחק הזה.

יש את ההרגשה, שאמנם לא נראיתה נגד ניוקאסל אבל זו הרגשה שאני חווה כבר כמה משחקים חוץ מהשיגעון של הבוקסינג דיי, הרגשה של יציבות.

לא נראה כאילו נמצאה עדיין הנוסחה המדוייקת להגנה יציבה מפאת רוטציה ופציעות אבל בהחלט יש יציבות חלקית בחלק ההגנתי וגם שקט יחסי באיזור השליש האחורי שלנו.

מצד שני, ומזל שכזה, החלק ההתקפי שלנו פשוט נפלא.

הקבוצה כובשת לפחות 11 שערים יותר מכל קבוצה אחרת בליגה האנגלית (אבל בנושא ההגנתי המצב לא מזהיר בכלל, כאשר 11 קבוצות ספגו פחות מאיתנו ונוריץ’ ספגה מאזן זהה, 28 שערים).

חוד מפחיד ומדוייק שבינתים מחזיק אותנו יציבים…

אין ספק שאשמח לראות את הדהירה הזו ממשיכה ואם אפשר לצאת לשנה האזרחית החדשה עם פער 7-10 נקודות אז מה טוב.

לשחק מבוקר, להשאיר את ה-3 נקודות בבית וחשוב לא פחות, לשמור על שער נקי.

ההרכב שהייתי שמח לראות (מבלי להתחשב במצבת הפצועים / הנעדרים העדכנית ביותר):

דה-חאה (פשוט נפלא, התאמן על יציאות מהשער ומוכיח את זה, נותן הרבה שקט תעשייתי בקו האחורי בשבועות האחרונים ולאט לאט זה יתבטא במיעוט ספיגות), אברה (שפשוט נראה נפלא העונה, המשתפר המשמעותי של העונה), אוונס, וידיץ’, ג’ונס, קאריק, פלטשר, קלברלי, קגאווה, ואן-פרסי ו-צ’יצ’אריטו (במערך של 4-2-2-2, ואם רוצים אגפים – אפשר לעלות עם אמצע של קאריק, יאנג, קלברלי, קאגווה במערך יהלום 4-1-2-1-2, לי אישית אין עדיפות מסויימת במשחק הזה אבל כמו שאמרתי בעבר, אני מעדיף אגפים בתולים כי עם האגפים שיש לנו עדיף ככה, ובנוגע לולנסיה, עדיין עדיף לי לשתוק, השחקן החלש בקבוצה ואולי כנראה גם בליגה – וחבל).

ולגבי סקולס וגיגס – זה הזמן להחזיר את המפתחות, זה כבר נראה קצת מגוחך- עשו עונות ענקיות וכנראה שיונייטד לא הייתה היונייטד שאני מכיר בלעדיהם אבל לשניהם אין יותר מה לתרום לקבוצה וזה הזמן לפרוש בכבוד…

עוד 3 נקודות ולצאת לשנה אזרחית חדשה מחוייכים.

U-N-I-T-E-D

28.12.2012         תגים:     israeli redsman utdmanchestermanchester unitedunitedאולד טראפורדאולד טרפורדאלכס פרגוסוןאשלי יאנגואן פרסייזראלי רדסישראלי רדסמנ. יונייטדמנצ'סטרמנצ'סטר יונייטדמנצ'סטר יונייטד בישראל