לקבל את הקבוצה בחזרה

שום דבר מיוחד לא קרה בארבעה בפברואר בהיסטוריה של מנצ’סטר יונייטד. אף משחק גדול, שום יום הולדת של שחקן משמעותי או מאמן. ועדיין, עבורי זה אחד הימים החשובים בהיסטוריה האישית שלי כאוהד, זה היום שבו קיבלתי בחזרה את מנצ’סטר יונייטד.

נחזור אחורה קצת. בתחילת עונת 2005/6 בדיוק השתחררתי מהצבא והתחלתי לעבוד בתחנת דלק. זו גם הייתה התקופה שהפסקתי להסתיר את העובדה שאני כבר לא דתי, ולכן עבדתי גם בשבת, כשאני מפעיל בתחנת הדלק את הרדיו ובין רעש סטטי אחד למשנהו מקבל עדכונים על המשחקים של יונייטד דרך תחנת הרדיו העולמית של הביביסי. מאחר ובבית לא היו לנו את הערוצים של צ’רלטון, ואבא שלי (לפחות באופן מוצהר) הפסיק לעקוב אחרי כדורגל, זו הייתה הדרך היחידה שלי להתעדכן בזמן אמת על משחקים.

אבל זה נעשה גרוע יותר. אמנם בספטמבר הצלחתי למצוא אתר שנתן לינקים לצפייה ישירה במשחקי ליגת האלופות שלנו מול ויאריאל ובנפיקה ליסבון, אבל הצפייה באינטרנט הייתה אז כל כך מחתרתית ולא נפוצה שאתרים כאלה היו עולים ויורדים על בסיס שבועי, והתקשיתי למצוא נוספים. רגע לפני שעברתי לירושלים לתחילת הלימודים, נאלצתי להסתפק במעקב אחר ה-Score Centre של סקאיי כדי לראות איך מידלסברו כובשת אחד, ועוד אחד, ועוד אחד ועוד אחד נגדנו…

הסקור סנטר של סקאיי

הסקור סנטר של סקאיי

אחרי שעברתי, זה כל מה שנותר לי. לא היה לי מחשב אישי, בוודאי שלא גישה לטלויזיה, לא ידעתי אם קיימים פאבים בירושלים שמראים משחקים וגם אם כן הייתי יודע – לא היה לי כסף ללכת אליהם, וכך כל מה שנותר לי היה לשבת בחוות המחשבים באוניברסיטה ולבהות ב-Score Centre כשהייתי יכול, ולהתעדכן דרך טלספורט כשגם האפשרות הזו נמנעה ממני, כשהייתי בעבודה למשל. אני לא אשכח את ליל ה-22 בינואר, 2006, כשישבתי בבותקה באזור התעשייה בהר חוצבים, ומדי 10 דקות התקשרתי רק כדי לשמוע “מנצ’סטר יונייטד- אפס, ליברפול- אפס, בדקה ה-תשעים”, ואז פתאום “מנצ’סטר יונייטד- אחת, ליברפול- אפס, תוצאת סיום”. דמיינתי איזה טירוף הלך בכל מקום בו רואים את המשחק הזה. אבל למען האמת שברוב הפעמים זה לא היה כך. ברוב הפעמים עשינו תוצאות תיקו נגד ברמינגהם או הפסדנו לבלקבורן.

ואז, פתאום, קיבלתי הזדמנות נדירה. באחת השבתות שחזרתי הביתה, צ’רלטון החליטו בטוב ליבם (היה להם כזה פעם) לפתוח את הערוץ במוצאי שבת למשחק שלנו נגד פולהאם באולד טראפורד. קשה לי לתאר את ההתרגשות שהייתה לי. זו הייתה ההזדמנות הראשונה שלי לראות את יונייטד מאז ספטמבר, לא באמת הכרתי את הקבוצה הזו, רק לשמור על קשר עם התוצאות שלה היה אתגר גדול באותם ימים, והנה עכשיו, אני אולי אוכל להבין סוף סוף מה הבעיה, למה אנחנו נמצאים איפה שאנחנו נמצאים.

לא קיבלתי תשובה על כך, אבל באותו ערב כאילו התאהבתי מחדש בקבוצה. הרגשתי כמו ילד קטן שרואה משחק בפעם הראשונה, קיוויתי שזה לא ייגמר, נהניתי מכל רגע, ובאמת שלפי איך שאני זוכר הקבוצה שיחקה נפלא בניצחון 2-4. לא הבנתי איך קבוצה שמשחקת כל כך טוב, כל כך יפה, כל כך זורם, נמצאת כל כך רחוק למטה מאיפה שהיא אמורה להיות. אבל החלטתי בליבי לעשות כל מה שאני יכול, בכל מחיר, כדי שיותר לא יעברו חמישה חודשים(!!!) בלי שאני רואה אותם רוקדים על הדשא.

שלושה שבועות מאוחר יותר שיחקנו בגמר גביע הליגה. לא הכרתי מקום אחר לראות בו משחק, חוץ מאשר המאש בתל אביב, ונסעתי מירושלים לשם וחזרתי כדי לראות אותנו. שבועיים אחר כך שיחקנו נגד ניוקאסל ביום ראשון אחר הצהריים, ויצאתי מוקדם משיעור כדי לחפש בחוות המחשבים לינק למשחק. הפסדתי את שני השערים שהיו בדקות הפתיחה, אבל הערכתי כל אחת ואחת משמונים הדקות שנותרו. שבועיים אחר כך שוב נסעתי למאש בתל אביב כדי לראות ניצחון על ברמינגהם, ואז הגיעה נקודת המפנה. ביום שישי אחד נתקלתי בגירסה הירושלמית של “עכבר העיר”, ומתוך שעמום של שבת במעונות עלעלתי בו, כשפתאום קפצה לי פרסומת מול העיניים. פאב בשם “סטארדאסט” במרכז העיר פירסם שהם מראים את מנצ’סטר יונייטד נגד ארסנל ביום ראשון.

הסטארדאסט

הגעתי לפאב ב-16:00 (המשחק היה ב-18:00) והוא עוד היה סגור. זה לא בדיוק כמו מאש, מסתבר. חיכיתי בחוץ בסבלנות ובהתרגשות עד שהבעלים פתח אותו, ואז התיישבתי במקום שהפך להיות הקבוע שלי בפאב בו ראיתי כל כך הרבה משחקים החל מאותו יום גדול בו ניצחנו 0-2, וזה באמת התחיל להרגיש שאנחנו חוזרים. אחר-כך הגיע כמובן התיקו 0-0 מול סאנדרלנד ביום שישי בערב (עליו התעדכנתי בפלאפון מהבית של אמא שלי) וסגר את סיפור האליפות, אבל ההמשך ידוע לכולנו…

מאז, כל פעם שמגיע הארבעה בפברואר אני חושב אחורה לתקופה הזו, שבה לראות את יונייטד לא היה דבר מובן מאליו בשבילי, התקופה שבה הקשר התרופף בגלל נסיבות החיים, שהיה צריך ממש להתאמץ רק כדי לשמור על מינימום מגע, וההתאהבות שלי מחדש בבחורים באדום. וזה גורם לי קצת יותר להעריך את ההווה, שבו גם למשחקים היותר קטנים כמעט תמיד מתארגן מפגש של ה-Israeli Reds.

04.02.2013         תגים:     israeli redsמועדון אוהדיםמנצ'סטר יונייטדמנצ'סטר יונייטד בישראלמפגש צפייה