מזל טוב דארן פלטשר

כשמדברים על פול סקולז או ראיין גיגס, נהוג לומר שהיום כבר אין שחקנים כאלה. שחקנים שיעבירו את כל הקריירה שלהם במועדון אחד, שהמדים אותם הם לובשים אינם עוד צבע עם ציור קטן של שד אדום על החזה, יש להם משמעות עמוקה יותר עבורם. שאתה מסתכל עליהם, ומרגיש שהם באמת חלק מהמועדון, ולא סתם עוברי אורח שנקלעו לאולד טראפורד לכמה שנים, בין קבוצה אחת לבאה.

אבל יש עוד לפחות שחקן אחד כזה, שפרץ שנים אחרי סקולז וגיגס, וקוראים לו דארן פלטשר. כמה קל היה לפלטשר לתלות את הנעליים הרבה לפני נובמבר 2011, לומר תודה רבה ולנסות להתמודד עם המחלה שלו בעוד הוא עושה הסבת קריירה, או פשוט יושב בבית ומעביר את ימיו בחיק משפחתו, מקדיש את תשומת ליבו להקלה על מצבו הפיזי. אלא שפלטשר הוא ספורטאי אמיתי, במלוא מובן המילה, ומעבר למחויבות למועדון שגידל וטיפח אותו, ונשאר מחויב לו גם כאשר פלטשר סבל מכמה פציעות קשות בצעירותו, הוא היה מחויב לעצמו.

סר אלכס פרגוסון, בהתאם לרוח של מנצ’סטר יונייטד, מעריך שחקנים כאלה. הרבה יותר מאשר הוא מעריך כוכבים שיודעים ללהטט עם הכדור (כאלה לא חסר היום), הוא מעריך את אלו שמוכנים לעבוד קשה, את אלה שמוכנים לאכול בוץ ולתת את כל מה שיש להם – בין אם מדובר בגמר גביע או על מגרש האימונים. ולכן, גם כאשר התפרצה המחלה של פלטשר בדצמבר 2011, והיה ברור שתרומתו של הסקוטי תהיה שולית ביחס למה שהייתה בעבר,פרגוסון מיהר להכריז שהקשר עדיין יהיה חלק מהמועדון.

וכך, הולכים פלטשר ויונייטד יד ביד – פלטשר מחויב לקבוצה במחויבות שלו לחזור, והקבוצה מחויבת לפלטשר במחויבות שלא לנטוש אותו ברגע שיכולת התרומה שלו לקבוצה קטנה.

ואכן, לאחר שלפני כשבועיים נודע לנו שפלטשר חווה עוד התפרצות של המחלה שתותיר אותו מחוץ למגרשים לפחות לשארית העונה, נראה שהתרומה העתידית שלו תהיה שולית עוד יותר ממה שהייתה העונה. אבל כמו שהוא רכש את מקומו בליבנו בעבודה הקשה שלו ובנחישות שלו על המגרש, כך הוא קנה את מקומו במנצ’סטר יונייטד, בין אם יהיה זה כשחקן או בתפקיד אחר. יונייטד הוא מועדון שמעריך ומתגמל את מי שמחויב אליו.

מזל טוב דארן פלטשר, תמיד תישאר גאון כדורגל עבורנו.

01.02.2013         תגים:     israeli redsmanchester unitedדארן פלטשריונייטדמנצ'סטר יונייטד בישראל