סיקור מפגש בת”א: “9 שנים זה יותר מדי… “

“9 שנים זה יותר מדי… אפילו דג’מבה דג’מבה עוד היה אז!”
מנצ’סטר יונייטד – ווסטהאם (גביע), מייקס-פלייס דיזנגוף, ת”א, 16.1.13.

מאת יונתן טרנר

אני אוהד יונייטד כבר המון שנים ולמרות שזה הכל התחיל עוד לפני עידן ההצלחה של פרגי, עדיין, מתברר שאני יותר מפונק ממה שחשבתי מאחר ופשוט לא מקובל עלי שקבוצתי האהובה לא תזכה בגביע העתיק ביותר בכדורגל למשך 9 עונות רצופות… נכון, קשה קצת להתלונן כאשר בתקופה הזאת זכינו ב-4 אליפויות, 3 גביעי ליגה וצ’מפיונס-ליג אירופי. אבל בתור חובב מושבע של הכדורגל האנגלי וכל המסורות שבאות איתו – תמיד יהיה איזשהו קסם במפעל הזה שפשוט גורם לחלל ריק כאשר לא זוכים בו למשך תקופה ארוכה.
הפעם האחרונה שזכינו במפעל הזה, זה היה בעונת 2004 ואחד השחקנים שהיה אז בסגל הוא אריק דג’מבה-דג’מבה. הקשר הקמרוני של הפועל ת”א עליו עושים כעת ערוץ MUTV כתבה במסגרת הסדרה “איפה הם היום?” העוקבת אחרי שחקני העבר של המועדון.

הזכיה הלפני אחרונה היתה באותה עונה חלומית באלף הקודם בשנת 1999 ואחד השחקנים בסגל ההוא היה ג’ורדי קרויף ההולנדי-קטלוני אשר משמש בימים אלה כמנהל הספורטיבי של היריבה העירונית של הפועל – מכבי ת”א.

אוהדי יונייטד עם אריק ג’מבה ג’מבה והצעיף החדש שלו. צילום: ג’ורג’ ויינברג

 

שני השחקנים החביבים האלה מהיום יזכרו כהשחקנים (עבר או הווה) הראשונים שנכחו במפגש רשמי של ה-Israeli Reds. במפגש השישי במסגרת ה-ON TOUR השנתי שהתקיים במייקס פלייס דיזנגוף שבת”א, יחד עם כ-70 אוהדים… בהחלט שדרוג משמעותי לקו”ח שבטוח כל אמא תתמלא בגאווה כאשר תקרא על כך בעמוד הוויקיפדיה של בנה.
יחד עם צוותי צילום של MUTV ושל ערוץ ספורט 5, שני שחקני העבר התחלקו בשתי מחציות המשחק החוזר בגביע האנגלי מול ווסטהאם. ג’ורדי בראשונה ואריק בשנייה
(לא הייתה חפיפה ביניהם – יריבות מכבי\הפועל?). השניים הוסיפו  את חתימותיהם לדגל ההולך ומתמלא שלנו, הצטלמו עם כל מי שרק ביקש ואפילו ניהלו איתנו שיחות פתוחות מאוד בנושאי יונייטד, כדורגל וכל דבר שרק נשאלו והיה ברור לעין  שבדומה לשאר הנוכחים, נהנו מכל רגע במפגש הבאמת מיוחד הזה.

דג’מבה דג’מבה חותם על הדגל הרשמי של האגדות. צילום: סימון מגזינר

את ג’ורדי עוד הספקתי לראות בלייב מבקיע שער בטראפורד-קשישה אי שם בעונת 1996 מה שייתכן שהוסיף לי התרגשות לפגוש איתו ולנהל עימו שיחה אבל אין ספק ששני השחקנים האלה, עם כל הכבוד אליהם ואם כמה שהם בהחלט אנשים חביבים, הם לא בדיוק כוכבי העל להם חיכו רוב האוהדים וסביר להניח שבמידה ואריק קנטונה או דייויד בקהאם היו מגיעים היו “1 או 2” יותר אוהדים שהיו מסמנים ‘אטנדינג’ למפגש הזה, “אבל”(!!) מאוד חשוב לי לצטט פה שני משפטים שאמר במהלך המפגש  אחד האוהדים (אם לא ‘ה’) הנאמנים והמסורים שאי-פעם הכרתי. את הראשון הוא אמר כתגובה לתהיה של מספר אוהדים באיך דג’מבה-דג’מבה הצליח להגיע לקבוצה כמו יונייטד אם פרגי החליט להחתים אותו – הוא כנראה ראה בו משהו מיוחד. את השני הוא אמר כתגובה לפקפוקו של ג’ורדי עצמו לאמרה שהוא Red Legendמבחינתי – כל שחקן שדרך על כר הדשא של תיאטרון החלומות עם חולצת הקבוצה הוא אגדה“.

תודה לך צפריר על ריענון תקופתי בנושא “מה זה להיות אוהד יונייטד”…
UNITED!!

אוהדי יונייטד עם ג’ורדי קרויף והצעיף החדש שלו. צילום: ג’ורג’ ויינברג

 

את המשחק אגב ניצחה כמובן יונייטד 1-0 משער של וויין רוני (במשחקו הראשון מזה שלושה שבועות) לאחר שיתוף פעולה יפה בינו לבין צ’יצ’ה.
לא שזה היה משנה. האווירה אצלינו תמיד מחשמלת, אפילו במפגשים עם יחסית מעט אוהדים.
בעבר כבר קיבלנו מחמאות מאוהדים, פאבים ואפילו אנשי תקשורת על האווירה האותנטית שחשים במפגשים שלנו. הפעם המחמאות הגיעו מצוות הצילום של MUTV, פול ונואל אשר נראו מאוד נלהבים והרבו “להדליק את הנורה על גבי המצלמה” בכל פעם שהמקהלה שלנו התעוררה לחיים.
הם בטח אומרים את זה לכולם (מהיותם בריטים מנומסים) אבל כשפול אמר לי “תשמע, פגשתי וצילמתי לא מעט מועדוני אוהדים בעולם אבל אתם פשוט משהו אחר. מרשים ביותר. ממש סטרטפורד אנד פה!” אני נוטה להאמין לו…

!Weeeeeeeeeeeeeee  צילום: בארי חזק

כעת, פנינו אל המפגש השביעי ואחרון של הטור, ראשון ב-18:00 בטמפל-בר בלב המפרץ.
לפרטים לחצו כאן
להזכירכם במפגש זה יוגרלו זוג הכרטיסים הראשונים במסגרת הסכם החסות המתוקשר של מועדון האוהדים עם חברת התעופה easyJet… בואו בהמוניכם!

18.01.2013         תגים:     ג'ורדי קרויףדג'מבהמנצ'סטרמנצ'סטר יונייטדמפגש