סיקור מפגש בירושלים: “משחק משוגע, מפגש משגע”

“משחק משוגע, מפגש משגע”
מנצ’סטר יונייטד – ניוקאסל, פאב ליונס דאן (“גוב האריות”), ירושלים, 26.12.12.

מאת בארי חזק

התחלנו את נסיעתנו מהעיר המרכזית לכיוון הבירה ברכבו של לא אחר מאשר אוהד ניוקאסל (חבר אחר) שהיה מחוייך לנוכח העובדה שהצעיפים החדשים בתא המטען של הרכב ואנו והם נתונים לחסדו. מאחר ואותו חבר (ידידותי לסביבה) לא היה מעוניין לראות את המשחק “בגוב האריות” מוקף באוהדי יונייטד, הלך לצפות במשחק בפאב ירושלמי אחר מה שגרם לנו להגיע לגוב באיחור אופנתי שלא היה מבייש גם את גברת בקהאם. כן, כולם כבר היו שם, בסביבות ה-50 חבר’ה נלהבים שרים שירים של יונייטד, דבר שחימם לי את הלב. קסם הקריסמס אך ללא שלג. קור של ירושלים אבל חמימות של אוהדי יונייטד ושיכר מקומי.

כמו בכל מפגש וכמנהג יונייטד ידוע אני מוצא עצמי אוחז בבירה צוננת ומרים כוסית לכבוד קנטונה ברגע פתיחת המשחק יחד עם עוד אוהדים אדומים שאיתם אני מרגיש בבית, במנצ’סטר. אני אוהב בד”כ לשתות בירת חיטה כלשהי, אך מאחר ונגמרה להם התפשרתי על סטלה צוננת וקרה תוך כדי שאני נהנה ממבצע 1+1, דבר מה שהיה מספיק בכדי שאוכל להתעלם מהריצוד המוזר של הקרנת המשחק על הקיר. ניתן היה להבין את הנהגים מבנינו אשר העדיפו לצפות במשחק דרך מסכי הפלזמה אשר היו פזורים ברחבי הפאב.

במהלך המשחק השירה לא פסקה גם אחרי שחטפנו וחטפנו. ראו את האכזבה על פני האוהדים מההגנה אך הפנים האלו היו מלאי תקווה ולא רק לנוכח הקסם של הקבוצה ושל עיר הקודש אבל גם לנוכח המפגש הראשון והמכובד של הטור שהתקיים בבירה.

הירושלמים ביציע. לא הפסיקו לשיר! תמונה: סימון מגזינר

היינו כ10 אנשים (שאני מכיר) מהמרכז וכל השאר ירושלמים אשר הראו שהם יודעים הרבה יותר משיר או שניים והיו יכולים להיות מקהלה פרטית של פיטי בויל. לאחר המחצית הראשונה, בה לא שיחקנו טוב (בלשון המעטה), הייתה אווירה של אכזבה מהקבוצה אבל בתוכינו תמיד נשארה אמונה ואז בגול של פטריס (אברה) הייתה חגיגה אמיתית, אף אחד לא האמין שהוא יבעט מחוץ לרחבה וזה ייכנס. אמנם היו גם הפוגות של שירה אך היוזמה של הירושלמים גם לשיר וגם ליצור אווירה יצרה רגעים קסומים מלווים בעצבות ואושר וכמובן הסוף הטוב של המשחק ושל המפגש הזה. לאחר אין ספור הזדמנויות בדקות האחרונות של המשחק כאשר כולם כבר חשים שהגול מגיע וראוי לשחקן מספר 14 (צ’יצאריטו), ראוי כהצבת פסל של הסר באולד טרפורד,  הגול המיוחל מרגלי “האפון הקטן” הגיע. באותו רגע הבירה הייתה באוויר, כמו עוד אוהדים נוספים אשר תפסו זמן אוויר מהרצפה והגיעו לשחקים נוספים, והשמחה הייתה בהתאם. אוהדים מספרים בדיעבד שברחובות הקרובים אל הפאב שמעו אותנו בצורה מבהילה משהו. אנרגיות מיוחדות ורגעים של אושר באמצע השבוע.

חגיגות הניצחון. צילום: סימון מגזינר

מאחר ואנו אלו שהביאו את הצעיפים המיוחדים של הISRELI REDS מת”א ומכיוון שאלו גם יצאו במהדורה מוגבלת מהרתי לרכוש לעצמי צעיף ואני יכול בביטחה לומר שהוא מדהים ביופיו ואיכותי מאד. גם המחיר הסביר ביותר שהציע מועדון האוהדים (55 ש”ח או 45 ש”ח למנוי וואן יונייטד) בהחלט גרם לי לא להסס ולרכוש אחד מתוך כמות גדולה ביותר של צעיפים שהבאנו לפאב ואשר נחטפו כמו חתיכות עוף קטנות מ-KFC.

לסיכום: מפגש מטורף, משחק משוגע, ירושלמים אירחו אותנו בכבוד (למרות שציפינו לכמות גדולה יותר), הפאב המארח היה בסדר גמור (מלבד איכות ההקרנה), אווירה מהפנטת וגם יצאתי עם מזכרת – צעיף אוהדים חדש ואיכותי.

נקסט סטופ- אשקלון.
רוצים לדעת מתי המפגש הבא?! REDS ON TOUR 12/13

28.12.2012         תגים:     israeli redsON TOURאון טוריונייטדירושליםמפגשניוקאסל