סיקור מפגש באשקלון: “80 אדומים צוהלים על החוף”

“80 אדומים צוהלים על החוף”
מנצ’סטר יונייטד – ווסט ברומיץ’, פאב הג’ק, אשקלון, 29.12.12.

מאת רן לייבוביץ


מנצ’סטר זו העיר, יונייטד זו הקבוצה, וביחד זו הדת כאשר יום השבת, כמו ביהדות, הוא קדוש בד”כ בעקבות משחק היונייטד בליגה הטובה בעולם, הפרמייר ליג, אשר מתקיים ביום זה. בד”כ ביום זה אני מפנה לי שעתיים לפחות לצפייה במשחק בביתי שבאשקלון, אך הפעם פיניתי לי את כל היום, בעקבות הגעת הטור השנתי של הISRAELI REDS לעירי. מאחר וזהו המפגש הרשמי הראשון באמת שמתקיים באשקלון ולנוכח העובדה כי בשנה שעברה ערכנו מפגשים קטנים לאוהדי היונייטד באשקלון, הפעם זה היה שונה לגמרי. האשקלונים היו ובאו מוכנים, הן מצד השיווק הנעשה באינטרנט, ימים לפני המפגש, הן מצד הפאב שהגיע מוקדם להכין את המקום והן מצד המקומיים האשקלונים שלא איחרו להגיע ומילאו את המקום כבר מהשעה 16:00 של אותה השבת. יחד אלינו הצטרפו חברים מאשדוד והסביבה ועשרות אוהדים שהגיעו מהמרכז. בתור בן אדם אופטימי- לא ציפיתי לכמות כזו של אנשים.

האשקלונים ועוד. לחיים! תמונה: ארלין ברנדה בורסוק מועלם

שעת המשחק הגיע וההתרגשות עצומה מאחר וכמות של יותר מ-80 אוהדי יונייטד ואבא אחד שלי, אוהד ליברפול ,שטפו את המקום בצעיפים, דגלים, אדום יונייטד ושירה אדירה. למפגש כאמור הגעתי עם אבי, תומך נלהב של ליברפול השנואה אשר ספיציפית לא היסס להתבאס על כל גול שלנו, אחי ושני ילדיו הקטנים ועוד חבר אוהד יונייטד. במפגש היו גם תושבי האזור, אשקלון ואשדוד, שהכרתי, אך אלו הפתיעו אותי שהגיעו למפגש ועוד לבושים אדום יונייטד חזק, יום אחד אתה חושב שאתה מכיר מישהו ויום אחרי זה- אתה מבין שהוא קרוב אליך יותר ממה שחשבת. דקה ראשונה של המשחק, פאב גדוש אוהדי יונייטד, 17:00 אחה”צ, בירות מורמות אל על ושירה אדירה לחיים אשר פותחת ברגל ימין את המפגש ומעוררת את כל האנשים אשר סובלים מחמרמורת חמורה של שישי בלילה. אין כמו אשקלון אדומה של אחה”צ ולא רק בגלל השקיעה.

אוהדים עם הצעיף החדש על רקע דגל המועדון. תמונה: ארלין ברנדה בורסוק מועלם

את המשחק ראינו במסך גדול ואיכותי אשר היה ממוקם במרפסת של פאב הג’ק, שם חלקנו הלחוץ יותר, כולל אני, יכל היה להרגע עם סיגרייה לצד הבירה שנמזגה ללא הפסקה. אני יכול להניח שלחלק מהאוהדים זה אכן הפריע אבל מבחינתי זה היה מצוין. יחד עם זאת, נהננו ממבצע 1+1 על כל הבירות מהחבית במיוחד למפגש הזה מה שגרר התמודדות שלי עם כמות ליטרים השמורה במערכת. האווירה הייתה מחשמלת וזאת למרות השידור המשולב בו צפינו עם הצצות (בלשון המעטה) למשחק של הסיטי. מאחר וזו היריבה העירונית והעקרית שלנו בדרך (טפו טפו טפו) לאליפות נהננו מכל גול שהם חטפו. שאגות השמחה בשערים של נוריץ’ לרשת של סיטי היו חזקות יותר אפילו מאשר בגול הראשון שלנו. אהיה כנה ואומר, רובנו, התבאסנו מהשידור המשולב הזה, אך מאחר ואין לווין במקום קיבלנו זאת בהבנה ולאחר המשחק הצענו לבעל המקום את הרעיון להתקין לווין, אשר יכול להיות פתרון מצוין לשידורים מסוג זה.

הניצחון היה מתוק, בעיקר לאחר הגול של ואן פרסי שסגר את הסיפור והמוכיח שהיה שווה כל לירה אשר הוצאנו על ההולנדי המעופף. בעקבות הניצחון נשארנו שם בפאב גם אחרי המפגש והמשכנו להנות עד השעה 21:00 בערב צוהלים, שמחים ובעיקר מרוצים. מאחר והייתי במפגש הראשון של הטור בירושלים אני יכול לומר בודאות שזה היה מפגש הרבה יותר מסודר, מאורגן וגם בעקבות העזרה של האנשים מהאזור וההשתוקקות הזאת למפגש רשמי. הצעיף הרשמי של הטור, אשר רכשתי לי עוד במפגש בעיר הקודש, היה תלוי לי על הצוואר בגאווה יתרה במהלך המפגש וגם הפעם אוהדים רבים שמחו לנוכח מרצ’נדייז חדש ממועדון האוהדים אשר מחמם להם את החיבור בין הראש לכתפיים.

אוהדים מרימים לחיים בפתיחת המשחק. צילום: איתי סהר

אוהדים חוגגים את השער של ואן פרסי. צילום: סימון מגזינר

אני מכיר הרבה אנשים שאוהדים קבוצות אחרות בארץ ישראל ואני יכול לומר בבטחון: אין עוד מועדון אוהדים כמו שלנו- נקודה. זו לא רק האווירה והיכולת להביא אנשים למפגשים- זו היכולת של המועדון כגוף אל מול גורמים שונים בארץ ובעולם וזה פשוט דבר שבקושי ניתן להסביר במילים. מי היה מאמין לפני כמה שנים, שיהיה גוף בארץ שיכול לעזור לך בתור בנאדם פרטי להשיג כרטיסי משחק לקבוצה שאתה הכי אוהב בעולם, ובתמורה, שתהיה חבר רשמי של המועדון- זה פשוט לא יאומן! בנוסף, פרויקט רדס און טור הוא פרויקט מעולה אשר ממשיך לתת צ’אנס לאוהדים בפריפריות להגיע למפגש רשמי וכן להצטרף לצבא האדום שבנינו ואשר גודל משנה לשנה וממפגש למפגש.

לסיכום: מפגש רשמי ראשון באשקלון בהחלט מוצלח, משחק נחמד, אשקלונים והסביבה על המפה, הפאב המארח היה מעולה עם שירות מצוין, אווירה מחשמלת. 

נקסט סטופ- עמק חפר, נתניה והסביבה.
רוצים לדעת מתי המפגש הבא?! REDS ON TOUR 12/13

30.12.2012         תגים:     reds on tourאשקלוןווסט ברומיץ'יונייטדמנצ'סטר יונייטדמפגש רשמי