יומולדת לראיין גיגס

ראיין גיגס הוא לא רוי קין. לא תראו אותו מתבטא בחריפות נגד שחקנים אחרים שלדעתו לא מתאמצים מספיק או נגד חוסר האווירה באולד טראפורד, מתוך רצון לדחוף את הקבוצה קדימה.

ראיין גיגס הוא לא דייויד בקהאם. הוא לא יתעטף בצעיף ירוק-זהב כדי להראות לאוהדים שהוא עדיין איתם, הוא גם לא ימכור את זכויות הצילום של החתונה שלו למגזין רכילות והוא לא יתחתן עם חברה בלהקת בנות ויקרא לילדים שלו ברוקלין, רומיאו, קרוז והארפר.

ראיין גיגס הוא גם לא פול סקולז. הוא מעולם לא הורחק במדי יונייטד וחלק מהסיבה לכך היא שהוא בחיים לא ייתן לרגשות שלו להשתלט בזמן משחק כדורגל.

ראיין גיגס הוא גם כמובן שלא אריק קאנטונה, אבל אף אחד הוא לא כמו אריק קאנטונה.

אין מה לדבר בכלל על כוכבים אחרים שזכו לאהבה בתקופתו של גיגס באולד טראפורד, הכוכבים מהסוג החדש כמו רונאלדו ורוני.

כי ראיין גיגס הוא אגדת כדורגל מהסוג הישן. מהדור של לפני “סופר סאנדיי” ומשכורות של שבע ספרות, מהדור שבא כדי לשחק כדורגל. “לא נוח לי שמצלמים אותי”, גיגס אמר פעם, “למרות שאני מקבל את זה כחלק מהעבודה. אני הייתי צריך לשאול את עצמי, ‘מה בא קודם, להיות כדורגלן או סלבריטאי’?”, והתשובה שנתן גיגס ברורה. כבר עשר שנים שהמכונה לוקחת שיעורי יוגה שנועדו להגמיש ולחזק את השרירים על-מנת לאפשר לו להמשיך עוד קצת ועוד קצת.

וכך גיגס מבטא את האהבה שלו ליונייטד, בעבודה קשה כל יום על מגרש האימונים ומחוצה לו, במשך למעלה מעשרים שנה, כדי להמשיך את החלום שלו ושלנו עוד קצת.

לכל אגדה יש את הרגע האחד שברגע שאומרים את השם, הלב חוזר לרגע ההוא. הרגע ההוא שגיגס השתלט על כדור תועה קצת לפני קו האמצע ורץ ורץ ורץ ולא הפסיק לרוץ. ואולי אלה 10 שניות שהן הקריירה של גיגס בקופסא: לקח את ההזדמנות בשתי ידיים והתחיל לרוץ, ומתישהו בין כל התרגילים המופלאים ודריסת ההגנות ידעת שזה יהיה חייב להיגמר, אבל הוא פשוט המשיך והמשיך והמשיך והמשיך ולא הפסיק עד שהכדור היה בגג השער של דייויד סימן והחולצה ירדה מעצמה.

בשנה וחצי האחרונות אנחנו עדים לתחילת הירידה ביכולת של המכונה. מדהים ומטורף לומר את זה על שחקן שחגג השבוע 39, אבל מה עוד אפשר לומר עליו? אז מה שאני הייתי מאחל לגיגס הוא שסיום הקריירה שלו יהיה ספקטקלורי, מדהים ומרגש כמו אותו רגע בוילה פארק באפריל 1999.

יום הולדת שמח גיגסי. תמשיך לקרוע אותם לגזרים.

Joy Division – Love will Tear us Apart

30.11.2012         תגים:     גיגסמנצ'סטר יונייטד