ההסכם עם איזיג’ט – בין ניהול להנהגה

כשמאט באזבי הגיע למנצ’סטר יונייטד ב-1946, הוא הגיע למועדון בקרשים. עם אצטדיון הרוס, בחובות, בלי בסיס של שחקנים איכותיים. למעשה, הוא היה צריך לבנות הכל מהיסוד. אם הייתם אומרים לאוהד יונייטד אז שבתוך 12 שנים המועדון יהפוך לאימת היבשת, כנראה הוא היה שולח אתכם למוסד הסגור הקרוב לביתכם.

אבל לא באזבי ועוזרו ג’ימי מרפי. לבאזבי ומרפי היה את הדבר החשוב ביותר עבור מי שמנסה לבנות משהו גדול מהיסוד – היה להם חזון. הייתה להם היכולת לראות כיצד המועדון השבור הזה יכול להפוך לקבוצת הספורט הגדולה והמפורסמת בעולם, הייתה להם האמונה והנחישות לגרום לזה לקרות, והכח להפוך את זה למציאות. באזבי ומרפי היו מנהיגים, הם היו המנהיגים שהפכו את מנצ’סטר יונייטד ממועדון מקומי למותג גלובאלי.

כדי להבין את המשמעות האמיתית של ההסכם בין היזראלי רדס לאיזיג’ט, צריך לחזור קצת אחורה, לימים של אביב-קיץ 2008, ותחילת ההנעה של היזראלי רדס כארגון. לכבוד היה לי שבאותם ימים ראשונים הייתי שותף לעשייה, וזכיתי לראות מנהיגות אמיתית וחזון שעמדו להתפוצץ החוצה. לא היה אז כלום, רק קבוצה של אוהדים שנפגשו באופן קבוע משך שנים, אפשר לקרוא לזה תשתית, אבל מכאן ועד להפוך את זה למועדון רשמי, בעל הכרה ושם ברמה ארצית, הדרך הייתה ארוכה. אפילו מול פאבים אי אפשר היה להתנהל אז, כי הכל היה בתיאוריה, אף אחד לא ידע כמה אוהדים באמת יגיעו לאירועים שלנו.

היזראלי רדס – חזון שהולך ומתפתח

אבל כבר אז החברה האלה חשבו קדימה. כבר בפגישה הראשונה דובר על יום אחד, מתישהו בעתיד, כשחברי מועדון יוכלו להציג את הכרטיס שלהם בכל מיני בתי עסק ולקבל הטבות. להישג הזה היזראלי רדס כבר הגיעו מזמן, אבל ההסכם החדש עם איזיג’ט מהווה אבן דרך נוספת בהתפתחות של המועדון הזה, כי ההסכם עם איזיג’ט חוצה את גבולות המדינה והספורט. איזיג’ט היא לא סתם חברת low-cost, היא חברת התעופה הגדולה באירופה. תעצרו רגע ותחשבו על זה. בריטיש איירווייז, לופטהנזה, סוויסאייר, אייר פרנס – איזיג’ט היא חברת התעופה הגדולה באירופה, היא מתחרה על הטיסות מתל-אביב למנצ’סטר מול ג’ט 2, והיא מכירה בכח של היזראלי רדס.

ההסכם הזה ייתן הרבה לחברי היזראלי רדס. אבל גם עצם ההסכם הזה מעיד עד כמה הצוות המנהל את המועדון – ניר, סיימון ויונתן – שוקד יום יום ולילה לילה על דברים חדשים. המועדון הזה, שהולך וגדל כל הזמן, לא נח על זרי הדפנה. החזון הולך ומתפתח והשאיפות הולכות וגדלות עם הזמן. ולנו נותר להודות על כך שהצוות המנהל לא מסתפק בניהול וארגון הקיים, אלא מנהיג את המועדון, עם חזון, תשוקה וחדוות עשייה, והוא ימשיך להצעיד את המועדון הזה קדימה למחוזות חדשים. זהו צוות הראוי למועדון אוהדים של מנצ’סטר יונייטד, במלוא מובן המילה.

28.12.2012         תגים:     באזבייזראלי רדסמועדון אוהדיםמנצ'סטר יונייטדמנצ'סטר יונייטד בישראל